Макарони со мелено месо – одличен ручек

Макарони со мелено месо – одличен ручек

Вкусно јадење со тестенини кое често ќе го правите.

Состојки:

 • 100 мл масло
 • 1 главица кромид
 • 100 мл вода
 • 400 гр мелено месо
 • 300 гр макарони
 • 500 мл павлака за готвење
 • 700 мл вода
 • 1 рамна лажица сув зачин
 • 1 лажичка бибер
 • малку лук во гранули
 • 1 лажица сушени листови магдонос
 • 1-2 прстофат сол
 • 100 + 100 гр тврдо сирење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text