Полнети домати со сирење

Полнети домати со сирење

Полнети домати за доручек, ручек или вечера…

Состојки:

  • 3 домати
  • 1 млад кромид
  • 3 парчиња тврдо сирење
  • 3 јајца
  • 60 гр тврдо сирење

Начин на подготовка:

  1. Издлабете ги доматите во средина, па во секој ставете сечкан млад кромид и преку дебело парче тврдо сирење. Додајте јајце и посипете со рендано сирење. Посолете и побиберете. 
  2. Намастете тепсија со маслиново масло, па наредете ги доматите и печете на 200 степени околу 25 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text