Детокс напивка за слабеење

Детокс напивка за слабеење

Ви донесуваме рецепт за детокс вода која ќе ви помогне да ослабнете.

За оваа напивка потребни ви се: ѓумбир во прав, мента, магдонос, рузмарин, лимон, краставица и вода.

Се подготвува многу лесно, а состојките на водата му даваат пријатен и освежувачки вкус.

Постапката за подготовка детално погледнете ја во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text