Меки и вкусни уштипци

Меки и вкусни уштипци

Меки и вкусни уштипци. Брз рецепт, без чекање.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 200 мл млеко
  • 200 мл вода
  • 500 гр брашно
  • 1/2 лажичка сол
  • 1 прашок за печиво
  • масло за пржење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text