Печени тиквици од рерна – брз рецепт

Печени тиквици од рерна – брз рецепт

Печени тиквици од рерна – брз и вкусен рецепт.

Состојки:

  • 2 тиквици
  • 1 јајце
  • 1 лажица јогурт или павлака
  • 2 лажици масло
  • 1 лажичка сенф
  • 2-3 чешниња лук
  • листови магдонос
  • сол
  • бибер
  • црвена пипер

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text