Неодолив десерт со јагоди

Неодолив десерт со јагоди

Пенаст, кремаст, вкусен… рецепт за најдобриот пудинг од јагоди!

Состојки:

  • 350 гр. јагоди
  • 250 мл. млеко
  • 400 гр. кисела павлака
  • 10 гр. желатин
  • 4 лажици шеќер (може и повеќе)
  • 1 лажица арома од ванила или ванилин шеќер

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text