Турски рецепт за пиде – вкусен и брз ручек

Турски рецепт за пиде – вкусен и брз ручек

Овој рецепт не смеете да го пропуштите.

Состојки:

  • 400 мл млеко
  • 100 мл масло
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица сол
  • 10 гр сув квасец
  • 2 цели јајца
  • 850 + 50 гр меко брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text