Прженици од рерна – одличен доручек

Прженици од рерна – одличен доручек

Прженици од рерна – одличен доручек.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1/2 шолја млеко
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • малку цимет
  • прстофат сол
  • малку путер

Начин на подготовка:

  1. Во сад измешајте јајца, млеко, цимет, ванила, сол. Добро соединете. Исечете го лебот и ставете во садот. Оставете малку да впие течност. Потоа на путер испечете прженици (3 минути по страна). Префрлете во плех обложен со хартија за печење и печете на 200 степени 10-15 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text