Неодолив колач со јагоди – италијански рецепт

Неодолив колач со јагоди – италијански рецепт

Неодолив колач со јагоди – италијански рецепт.

Состојки:

  • 300 мл засладена слатка павлака
  • 800 гр јагоди
  • 150 гр сечкани јагоди
  • 300 гр бисквити
  • шеќер во прав

Начин на подготовка:

  1. Изматете ја слатката павлака, па додадете ги изблендираните јагоди и промешајте. Во смесата додадете ги сечканите јагоди и промешајте.
  2. Обложете сад со проѕирна фолија и на него ставете го бисквитот по ваш избор. Со смесата со јагоди прелијте, па ставете уште еден ред бисквити. Покријте со фолија и оставете во замрзнувач околу 4 часа. Посипете со шеќер во прав.

Уживајте!

https://youtu.be/4tPihmQZa4Q

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text