Брза оброк салата со тестенини и фета

Брза оброк салата со тестенини и фета

Рецепт за брза оброк салата со тестенини и фета – идеален лесен доручек кој ќе ви обезбеди доволно сила за почетокот на денот.

Состојки:

  • 100 гр тестенини
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1 лажица мешавина од медитерански зачини
  • 10 маслини
  • фета сирење
  • 1 рака рукола

Начин на подготовка:

  1. Тестенините згответе ги, а додека тие се готват, измешајте маслиново масло и медитерански зачини, како и исечкани маслини.
  2. Тестенините процедете ги и додајте маслини и масло. Потоа посипете со рукола и парчиња фета сирење.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text