Еве како да подготвите вкусен чипс од тиквици на едноставен начин

Еве како да подготвите вкусен чипс од тиквици на едноставен начин

Еве како да подготвите чипс од тиквици на едноставен начин.

Состојки:

  • 1 тиквица
  • 1 лажица маслиново масло
  • сол
  • бибер
  • пипер

Начин на подготовка:

  1. Тиквицата исечкајте ја на тенки кругови. Измешајте маслиново масло, сол, бибер, пипер. Круговите тиквици извалкајте ги во ароматизирано масло и наредете на плех обложен со хартија за печење. Печете во загреана рерна на 220 степени 25-30 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text