Освежувачка торта која успева од прва!

Освежувачка торта која успева од прва!

Ако сакате нешто слатко, брзо и вкусно, ова е рецепт за вас!

Состојки:

  • 3 пудинзи од карамела
  • 3 банани
  • 300 гр бисквити
  • 800 мл млеко
  • шеќер по желба
  • 100 гр путер маргарин
  • 200 мл слатка павлака или 2 шлаг

Начин на подготовка:

  1. Гответе го пудингот во млеко кое сте го засладиле по желба. Во врелиот пудинг исечкајте ги путерот или маргаринот и убаво измешајте. 
  2. Ставете во исскршен бисквит. Прелијте го остатокот од пудингот. Израмнете и оставете да се излади. Изматете ја слатката павлака и украсете ја тортата.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text