Киндер обланди: Едноставни и брзи за подготовка

Киндер обланди: Едноставни и брзи за подготовка

Фантастични Киндер обланди…

Состојки:

  • 300 грама шеќер
  • 200 мл вода
  • 250 грама путер
  • 325 грама млеко во прав
  • 100 грама темно чоколадо
  • 100 грама бело чоколадо

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text