Брзи и воздушести мекици за 10 минути!

Брзи и воздушести мекици за 10 минути!

Брзи и воздушести мекици за 10 минути!

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 чаша јогурт
  • 1 лажичка сол
  • 350 гр брашно + 20 гр
  • 1 прашок за печиво
  • масло за пржење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text