Слатко смути за здрав почеток на денот

Слатко смути за здрав почеток на денот

Оваа топла напивка ќе ве освои…

Состојки:

  • 1 мала шолја бадемово млеко
  • 1 банана
  • 1 лажица какао
  • 1/2 лажичка екстракт од ванила
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Загрејте го млекото на слаб оган, а потоа префрлете го во блендер. 
  2. Додајте ги останатите состојки и блендирајте додека не се соединат состојките. 
  3. Префрлете во чаша, изрендајте темно чоколадо на врвот.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text