Рецепт за највкусниот дресинг за цезар салата

Рецепт за највкусниот дресинг за цезар салата

Рецепт за највкусниот дресинг за цезар салата.

Состојки:

  • 3-4 лажици мајонез
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажички сенф
  • 1 лимон
  • маслиново масло
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Добро измешајте ги сите состојки и оставете во фрижидер 15 минути да се излади. 
  2. Цезар дресингот е одличен за салати, но и како прелив за пилешко бело месо.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text