Совршени плазма колачи за само 15 минути

Совршени плазма колачи за само 15 минути

Совршени плазма колачи за само 15 минути. Готови за миг, фантастичен вкус!

Состојки:

  • 100 мл млеко
  • 100 гр путер
  • 100 гр млечно чоколадо
  • 250-280 гр мелени плазма бисквити
  • 80 гр шлаг
  • 80 мл ладна вода
  • 2 лажички еурокрем

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text