Напивка од здрави состојки која го подобрува варењето

Напивка од здрави состојки која го подобрува варењето

Напивка од здрави состојки која го подобрува варењето.

Состојки:

  • 2 лажици мелено ленено семе
  • 85 гр замрзнати боровници
  • 1 замрзната зрела банана
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • 115 гр бејби спанаќ
  • мраз

Начин на подготовка:

  1. Изблендирајте ги сите состојки додека не ја добиете саканата густина. Пијте за доручек или како меѓуоброк.
  2. Бананата е богата со калиум, влакна, природен шеќер и антиоксиданси, што дава енергија и придонесува за рамнотежа на шеќерот во крвта. Го подобрува варењето и овозможува на телото ефективно да ги апсорбира сите нутриенти од храната. Ѓумбирот го намалува апетитот и го забрзува метаболизмот.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text