Направете намаз сличен на кајмак за 5 минути

Направете намаз сличен на кајмак за 5 минути

Направете намаз сличен на кајмак за 5 минути!

Состојки:

  • 200 гр путер
  • 200 гр крем сирење
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Во сад ставете путер, сирење и малку сол. Прво убаво соединете со лажица, а потоа со миксер матете 3 минути. Ќе добиете убав кремаст намаз кој многу потсеќа на домашниот кајмак.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text