Вкусен ролат од спанаќ

Вкусен ролат од спанаќ

Вкусен рецепт за прослави и свечени моменти…

Состојки:

  • 220 гр варен и исечкан спанаќ
  • 150 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 2 лажици масло
  • 1 јајце
  • 200 мл кисела вода

Состојки за фил:

  • 80 гр печеница
  • 100 гр крем сирење
  • 80 гр кисела павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text