Неодолива кремпита: Богат и кремаст колач

Неодолива кремпита: Богат и кремаст колач

Богат и кремаст колач, одлично оди со шолја домашно кафе…

Состојки за кора:

 • 6 лажици брашно
 • 6 лажици шеќер
 • 6 жолчки
 • 1/2 прашок за печиво
 • 1 ванилин шеќер
 • 150 мл млеко
 • 75 мл масло

Состојки за фил:

 • 1 л вода (одвоено 350мл и 650мл)
 • 4 пудинга од ванила
 • 300 гр шеќер
 • 6 белки

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text