Чоко колач – брз и неодолив

Чоко колач – брз и неодолив

Чоко плазма колач, брз и неодолив!

Состојки:

  • готови кори
  • чоколадно млеко за потопување на корите

Состојки за прв фил:

  • 300 гр мелени плазма бисквити
  • 4 лажици шеќер во прав
  • 500 гр кисела павлака 20%

Состојки за вторт фил:

  • 250 гр шлаг крем со вкус на чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Секоја кора добро натопете ја со чоколадно млеко и филувајте.
  2. Кора – фил од плазма – шлаг крем – фил плазма – шлаг крем и така додека не го потрошите материјалот.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text