Ирско кафе по најдобриот рецепт

Ирско кафе по најдобриот рецепт

Ирско кафе по најдобриот рецепт.

Состојки:

  • 60 мл Бејлис Ајриш Крем
  • 120 мл кафе
  • 1 лажичка зачини од тиква
  • шлаг

Начин на подготовка:

  1. Измешајте Бејлис и зачин од тиква во шолја, налијте кафе и измешајте. Украсете со шлаг.

Уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text