Евтин, брз и вкусен рецепт за леден колач

Евтин, брз и вкусен рецепт за леден колач

Евтин, брз и вкусен рецепт за леден колач.

Состојки:

  • 300 мл ледена вода
  • 240 мл млеко во прав
  • 1 кесичка шеќер со вкус на лимон (10 гр)
  • 50 гр чоколадни трошки

Начин на подготовка:

  1. Водата и млекото во прав убаво изблендирајте ги, па додадете го шеќерот со вкус на лимон. Повторно изблендирајте. Ставете во сад и додадете ги чоколадните трошки. Добро измешајте и ставете во фрижидер 2 часа.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text