За само 20 минути вкусна и лесна чорба со пилешко и пченка

За само 20 минути вкусна и лесна чорба со пилешко и пченка

За само 20 минути вкусна и лесна чорба со пилешко и пченка.

Состојки:

  • 400 гр пилешки гради
  • 250 гр пченка
  • 1 морков
  • 1 коцка путер или масло
  • листови магдонос
  • 1 лажица густин или брашно
  • 1 л вода
  • 200 мл неутрална павлака
  • сол
  • бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text