Лесна салата со тестенини и фета

Лесна салата со тестенини и фета

Лесен оброк кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 100 гр тестенини
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1 лажица мешавина од медитерански зачини
  • 10 маслинки
  • фета сирење
  • 1 рака рукола

Начин на подготовка:

  1. Тестенините згответе ги, а додека тие се готват, измешајте маслиново масло и медитерански зачини, како и исечкани маслинки. 
  2. Тестенините процедете ги и додајте маслинки и масло. Потоа посипете со рукола и парчиња фета сирење.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text