Едноставен рецепт за пица бурек!

Едноставен рецепт за пица бурек!

Едноставен рецепт за пица бурек!

Состојки:

 • кори за пита
 • доматен сос
 • оригано
 • босилек
 • 2 лажици маслиново масло
 • малку сол
 • 300 гр рендан кашкавал
 • 300 гр сечкана шунка

Состојки за прелив:

 • 200 мл минерална вода
 • 150 мл масло

Начин на подготовка:

 1. Во намастена тепсија наредете кори па додавајте фил додека имате материјал. Печете на 180 степени 30-35 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text