Еве како да направите здрава и вкусна погача (ВИДЕО)

Еве како да направите здрава и вкусна погача (ВИДЕО)

Здрава и вкусна погача со ржано брашно и семки.

Состојки:

 • 20 гр квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 лажичка брашно
 • 1 лажичка мелено ленено семе
 • 250 мл млака вода
 • 350 гр ржано брашно
 • 150 гр пченично брашно
 • сол
 • масло
 • семки од тиква
 • семки од сончоглед

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text