Брз и кремаст десерт од само 3 состојки

Брз и кремаст десерт од само 3 состојки

Овој десерт брзо и лесно се прави, а потребни ви се само 3 состојки.

Состојки:

  • 10 јајца
  • 220 гр шеќер
  • 1,5 л млеко

Начин на подготовка:

  1. Во голем сад разматете јајца, па додајте шеќер и млеко. После секое додавање соединете со миксер. Печете на 200 степени 50 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text