Еве како да направите светликави јајца за Велигден

Еве како да направите светликави јајца за Велигден

Еве како да направите светликави јајца за Велигден!

Ќе уживате и вие и вашите деца пред Велигден!

Нови идеи за бојадисување јајца во вино – со шеќер и бои за колачи.

Потребни ви се: 500 мл вино, 100 гр шеќер, кесичка боја за колачи во прав (боја по желба).

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text