Најевтината чоколадна торта со кекс: Одлична за изненадни гости

Најевтината чоколадна торта со кекс: Одлична за изненадни гости

Брза, лесна, неодолива…

Состојки:

  • 80 гр чоколаден пудинг (без готвење)
  • 600 мл млеко
  • 250 гр бисквити
  • 100 гр чоколадо
  • 50 мл слатка павлака

Начин на подготовка:

  1. Пудингот изматете го со ладното млеко, па филот поделете го на 3 еднакви дела. Во калапот се редат бисквитот, па филот, бисквитот, филот, бисквитот и последниот слој е филот. Ставете го во фрижидер еден час, а кон крајот растопете го чоколадото со слатката павлака. Намачкајте ја глазурата врз филот, па повторно ставете во фрижидер уште 10 минути да стегне.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text