Најздрави колачиња од само 2 состојки!

Најздрави колачиња од само 2 состојки!

Најздрави колачиња од само 2 состојки!

Состојки:

  • 200 гр урми
  • 100 гр орев

Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги урмите од коски, ставете ги со оревите во блендер и добро изблендирајте.
  2. Обликувајте ја масата во бомбици, оставете ги во фрижидер кратко, па ставете ги во хартиени корпички и послужете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text