Ладно кафе со сладолед

Ладно кафе со сладолед

Ладно кафе со сладолед – вистинско освежување.

Состојки:

  • 2 дл изладено и засладено кафе
  • топка сладолед од кафе и чоколадо
  • малку цимет
  • 3 лажици слатка павлака

Начин на подготовка:

  1. Во висока чаша ставете топка сладолед. Згответе кафе со лажичка цимет, изладете во фрижидер и прелијте преку сладоледот. Со лажица измешајте павлака и со неа декорирајте го сладоледот и кафето.

Уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text