Одличен трик: Средство кое спречува замаглување на прозорите и дава блескав сјај

Одличен трик: Средство кое спречува замаглување на прозорите и дава блескав сјај

Одличен трик: Средство кое спречува замаглување на прозорите и дава блескав сјај.

Секоја домаќинка знае колку работа бара чистењето на стаклените површини. Колку и да се трудите, често се случува на стаклото да останат дамки и траги од крпата.

Токму поради тоа ќе ви покажеме трик кој спречува замаглување на прозорите и на стаклото му дава блескав сјај.

Сè што треба е да направите е пена или крем за бричење да размачкате по огледалото или прозорите, а кога ќе се исуши, избришете со сунѓер, а потоа со салфета или тоалет хартија.

Во видеото во прилог погледнете ги упатствата:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text