Неодолива и сочна торта со пишкоти

Неодолива и сочна торта со пишкоти

Оваа торта брзо и едноставно се прави, бидејќи ништо не се готви и не се пече.

Состојки:

  • 500 гр пишкоти
  • 250 гр путер
  • 70 гр шеќер во прав
  • 200 гр чоколадо за готвење (70% какао)
  • 7 лажици ситен шеќер
  • прстофат сол
  • 7 јајца

Останати состојки:

  • 250 мл млеко за потопување на пишкотите
  • 2 кесички шлаг крем од чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бинин Сахан“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text