Лесна салата со тестенини, туна и грашок

Лесна салата со тестенини, туна и грашок

За следниот оброк ви препорачуваме лесна салата со тестенини.

Состојки:

  • 350 гр зготвени и исцедени тестенини
  • 200 гр варен грашок
  • 160 гр туна
  • 4 лажици мајонез
  • 200 гр шери домати
  • 1 свежа пиперка
  • 195 гр варена пченка

Начин на подготовка:

  1. Откако ќе ги зготвите и процедите, сите состојки измешајте ги во сад, потоа додајте 4 лажици мајонез и сè измешајте.
  2. Зачинете по желба и уживајте во овој лесен, шарен и вкусен оброк.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

singlepost_text