Здрави колачиња од 4 состојки – ќе ги обожавате!

Здрави колачиња од 4 состојки – ќе ги обожавате!

Здрави колачиња од 4 состојки – ќе ги обожавате!

Состојки:

  • 1 шолја лешници
  • 1 шолја сува брусница
  • 2 лажици мед
  • 2 лажици чај (може и вода)

Начин на подготовка:

  1. Во блендер сомелете брусница, па оставете на страна. Потоа сомелете лешници, додајте мед и 2 лажици чај па додајте ја мелената брусница.
  2. Обликувајте топчиња па ставете ги во фрижидер малку да стегнат.
  3. По желба прелијте ги со топено чоколадо и посипете со мелени фстаци.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text