Совршен ручек за половина час – пилешко филе запечено во павлака

Совршен ручек за половина час – пилешко филе запечено во павлака

Брзо подгответе вкусен ручек за целото семејство!

Состојки:

  • 500 гр пилешко филе
  • 1 л павлака за готвење
  • 2 кесички инстант супа од шампињони

Начин на подготовка:

  1. Во огноотпорен сад наредете исечкано пилешко, потоа посипете со супа од кесички и налијте павлака за готвење.
  2. Ставете во рерна на 200 степени и печете додека не порумени.
  3. За помалку од половина час ќе имате совршен ручек!

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text