Вкусен намаз од пиперка, лук и тивквица

Вкусен намаз од пиперка, лук и тивквица

Ако немате идеја за вечера, брзо и лесно подгответе вкусен намаз од зеленчук…

Состојки:

  • половина црвена пиперка
  • половина тиквица
  • половина чешне лук
  • 1 лажичка таан
  • 1/2 лажичка кумин
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте до глатка текстура.
  2. Намачкајте намаз на крекери или тост леб и уживајте!

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text