Вкусни ролни со богат фил: Едноставен рецепт, брза подготовка

Вкусни ролни со богат фил: Едноставен рецепт, брза подготовка

Вкусни ролни со богат фил: Едноставен рецепт, брза подготовка.

Состојки:

 • 8-10 тортиљи

Фил:

 • 4-5 јајца
 • 200 мл јогурт
 • 100 мл масло
 • 400-500 гр сирење
 • 200-250 гр паризер
 • 1 прашок за пециво
 • 4 лажици пченкарно брашно

Прелив:

 • одвојте малку фил
 • 250 мл млеко
 • 1 јајце (за премачкување)

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text