Шпагети со сланина: Брзо и лесно подгответе вкусен ручек

Шпагети со сланина: Брзо и лесно подгответе вкусен ручек

Брзо и лесно подгответе вкусен ручек.

Состојки:

  • 400 гр дебели шпагети
  • 200 гр сланина Пекабеско
  • маслиново масло
  • 100 гр пекорино сирење
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ја сланината и пропржете на малку масло. Згответе шпагети и исцедете ги, па додајте ги во пропржената сланина во тавата. Измешајте сирење и малку вода во која се готвеле тестенините и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text