Природна напивка која ќе ви помогне да ослабнете

Природна напивка која ќе ви помогне да ослабнете

Оваа напивка во комбинација со редовна физичка активност и тоа како помага во топењето на масните наслаги.

Состојки:

  • 1 лажичка јаболков оцет
  • прстофат лута, мелена пипер
  • сок и кора од еден лимон

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте ја кората од лимон и преелијте со 240 мл врела вода. После десетина минути додајте сок од лимон, јаболков оцет и лута пипер. Измешајте пред секоја голтка и пијте после секој оброк

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text