Ладна супа од цвекло: Брз и здрав оброк во кој ќе уживате!

Ладна супа од цвекло: Брз и здрав оброк во кој ќе уживате!

Брз и здрав оброк во кој ќе уживате!

Состојки:

  • 6 главици цвекло
  • 2 шолји супа од зеленчук
  • 1 лажица мелен ѓумбир
  • 1 лажица свежо исцеден сок од лимон
  • сол
  • мелен бибер

Начин на подготовка:

  1. Испечете го цвеклото и ставете го во фрижидер да се излади.
  2. Во блендер ставете шест печени и добро изгмечени главици цвекло, 2 шолји бујон, ѓумбир, сок од лимон, малку сол и бибер.
  3. Изблендирајте ги сите состојки и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text