Од стар леб направете вкусна пица за 5 минути

Од стар леб направете вкусна пица за 5 минути

Од стар леб направете вкусна пица за 5 минути!

Состојки:

  • леб исечкан на парчиња
  • шунка Пекабеско, исечкана на коцки или кругови
  • кашкавал исечкан на листови
  • кечап
  • сол
  • бибер
  • зачини по желба (оригано, магдонос, мајчина душица)

Начин на подготовка:

  1. Во намастен плех наредете парчиња стар леб. Премачкајте со кечап, преку ставете шунка. Посолете и побиберете и додајте зачини. Од горе ставете кашкавал и печете во рерна 5 минути на 250 степени додека кашкавалот не се растопи.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text