Ставил вода во сланина: Одличен трик кој често ќе го користите

Ставил вода во сланина: Одличен трик кој често ќе го користите

Ставил вода во сланина: Одличен трик кој често ќе го користите.

Постојат многу начини како да подготвите сланина. Доколку се одлучите да ја пропржите, а сакате да избегнете да ви загори, ви донесуваме трик кој сигурно ќе го користите.

Имено, потребно е сланината во тава да ја прелиете со вода. Пржете на најјако додека водата не почне да врие, а потоа намалете ја јачината на ринглата и продолжете со пржење додека сланината не добие фина боја.

Погледнете го видеото и уверете се сами колку сланината испжена на овој начин е подобра:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text