Ролни со пилешко месо и крем сирење

Ролни со пилешко месо и крем сирење

Едноставен рецепт за вкусно јадење, ќе го обожавате!

Состојки:

 • тесто за пита
 • пилешко месо
 • 1/2 кг крем сирење
 • 2 лажици млеко
 • сол
 • бибер
 • путер
 • презла

Начин на подготовка:

 1. Сомелете го пилешкото и додајте сирење, млеко, сол и бибер. 
 2. Поделете го тестото на триаголници и филувајте. Свиткајте и потопете во растопен путер, а потоа во презла. 
 3. Печете на 180 степени околу 20 минути.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text