Еве како да подготвите совршено јајце на око

Еве како да подготвите совршено јајце на око

Еве како да подготвите совршено јајце на око со помош на хартија за печење!

На дно на тава ставете парче хартија за печење и вклучете го шпоретот на средна температура.

Во тавата ставете парче путер или маслиново масло, па скршете јајце. Прекријте ја тавата со капак и почекајте да се испржи.

Потоа едноставно префрлете го јајцето на чинија.

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text