Брзи и лесни лешник топчиња

Брзи и лесни лешник топчиња

Време е за брзи и лесни за подготовка лешник топчиња. Од оваа количина излегуваат 24 колачиња.

Состојки:

 • 200 гр маскарпоне
 • 100 гр наполитанки со лешник
 • 75 гр лешници
 • 2 лажици крем од лешници
 • 50 гр чоколадо за готвење
 • 50 гр чоколадо со лешник
 • 2 лажици масло
 • 2 лажици млеко
 • мелени бисквити

Начин на подготовка:

 1. Подготовката е многу едноставна, само треба да ги измешате состојките по редослед како што е прикажано во видеото.
 2. Формирајте топчиња и уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text