Брзо, евтино и без квасец: Домашна пита со сирење

Брзо, евтино и без квасец: Домашна пита со сирење

Домашна пита со сирење. Брзо, евтино и без квасец.

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка оцет
  • 250 мл млака вода
  • 250 гр сирење
  • 150 гр путер
  • 50 мл масло

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text