Направете детокс на организмот со дуња, јаболко и ѓумбир – моќна напивка

Направете детокс на организмот со дуња, јаболко и ѓумбир – моќна напивка

Направете детокс на организмот со дуња, јаболко и ѓумбир – моќна напивка.

Состојки:

  • 1/2 дуња
  • 1 јаболко
  • малку ѓумбир
  • сок од 1/2 лимон
  • 2 лажици јогурт
  • 250 мл вода

Начин на подготовка:

  1. Исечете ја дуњата на помали парчиња, како и јаболкото. Излупете го и исечете го ѓумбирот, па сè ставете во блендер. Додадете сок од лимон, јогурт и вода. Добро измешајте. Пијте една чаша половина час пред појадок и една чаша час по вечерата, 3 пати неделно. Заедно со овој пијалок, треба да пиете многу вода.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text